Joalis - detoxikační medicína

Přehled osvědčených center

Zpět na přehled

Jakeš Pavel

Jakeš Pavel

Specialista na detoxikační medicínu

  • Vodní 16
  • Brno
  • 60200

Mapa

Kontaktní formulář

*Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

Zavolejte mi

Vyplňte Vaše telefonní číslo a my vám zavoláme

Popis

Jak a kdy jste se dostal k detoxikační medicíně ?

Jsem původním povoláním rehabilitační pracovník.

Vždy jsem se zajímal i o souvislosti, které způsobují chronické stavy v pohybovém aparátu.

Časem jsem se dostal i k literatuře, která mi otevřela cestu k zodpovězení mích otázek jak postupovat při řešení těchto problémů. Nejvíce mne oslovili knihy jako: Páter František, Křížovka života od MUDr. Jonáše a posléze i jejich dvě volná pokračování.

Dále mi asi hodně pomohlo, že jsem dlouholetým členem BODY CENTRA a hlavně, že ho vede pani Šmehlíková. Od ní jsem (asi před třemi roky) dostal první informace o možnosti se naučit diagnostice pomocí této metody. Od této…

Jak a kdy jste se dostal k detoxikační medicíně ?

Jsem původním povoláním rehabilitační pracovník.

Vždy jsem se zajímal i o souvislosti, které způsobují chronické stavy v pohybovém aparátu.

Časem jsem se dostal i k literatuře, která mi otevřela cestu k zodpovězení mích otázek jak postupovat při řešení těchto problémů. Nejvíce mne oslovili knihy jako: Páter František, Křížovka života od MUDr. Jonáše a posléze i jejich dvě volná pokračování.

Dále mi asi hodně pomohlo, že jsem dlouholetým členem BODY CENTRA a hlavně, že ho vede pani Šmehlíková. Od ní jsem (asi před třemi roky) dostal první informace o možnosti se naučit diagnostice pomocí této metody. Od této doby jsem se snažil nevynechat ani jednu možnost něco dalšího se dozvědět o této metodě.

V čem vidíte klady detoxikační medicíny ve srovnání s medicínou klasickou ?

Hlavním pozitivem detoxikační medicíny spočívá dle mého názoru v několika hlavních bodech.

U alternativní medicíny: U klasické medicíny:

A) Včasné stanovení diagnózy. Možné jen u klinických stavů.

B) Oblast preventivní péče o zdraví Skoro neřeší.

C) Pomáhá, řeší i chronické problémy Je bezradná

Ze kterých případů jste měl největší pocit radosti a uspokojení ?

Mám dobrý pocit pokaždé, když vidím, jak se u klienta detoxikace povedla a doslova vám rozkvete před očima.

Samozřejmě, že nejvíce radosti a uspokojení mi přináší práce s nastávajícími maminkami, když se mi po detoxikaci pochlubí, že jsou přirozeným způsobem v jiném stavu. Když dítě, které se narodí, je bez alergií, ekzémů,zažívacích problémů, vývojových vad, atd..

Další skupinou, kterou mám velmi rád jsou sami děti. Ty na detoxikaci reagují velmi rychle. V mnoha případech je detoxikuji jako první, když se dovím, že by se detoxikovala ráda celá rodina. Ve většině rodin má tato úspěšná a názorná ukázka schopností detoxikační medicíny za následek, že se nechá detoxikovat většina členů rodiny. V moji poradně se na první návštěvě často klienti dotazují:

A) Které skupiny lidí se dají nejlépe detoxikovat?

 

Nejlépe a celkem velmi v krátké době reagují děti. Nejsou zatíženi tolik životním prostředím.

Často se zde řeší problémy s ekzémy, lupenkou (Psoriázou),alergie,imunitní slabosti,různé problémy s metabolitami.Výsledek je velice dobrý.Často se příznaky už neobjevují.

 

B) Kdy je nejlepší začít s detoxikací?

 

Začít pokud možno ihned, jak se o této metodě člověk dozví. Důležitá je zejména preventivní funkce této metody. Bezpodmínečně by se měly detoxikovat páry, které chtějí založit rodinu. Bylo by to z jejich strany vůči svým potomkům velice zodpovědné. Mnoho nastávajících maminek již tuto možnost využilo a výsledky jsou velmi výrazné. Mohu uvést pár příkladů za všechny:

Paní ke mně přišla s prosbou o pomoc vyřešit její neschopnost přijít do jiného stavu. Po základním měření a získání slovní anamnézy vyplynul jeden základní problém: neprůchodné vejcovody z důvodu masivního ložiska CHLAMYDIÍ.

Sama svůj zdravotní stav popsala takto: časté bolesti při menstruaci, výpadky v pravidelnosti, časté výtoky, záněty, svědění, bolestivý styk, záněty močových cest, atd.:

Většina žen je i uživatelkami antikoncepce. Tato paní jí užívala asi 10 let a to po celou dobu STEJNOU!!!. Po jejím vysazení, se jí doposud nedostavila menstruace!!! Přes tyto všechny velmi zásadní nedostatky, byly u ní provedeny dva pokusy o umělé oplodnění se špatným koncem. Poprvé potrat po třech měsících, podruhé po šesti týdnech. Dostavila se silná stresová zátěž, která vyvrcholila ochotou smířit se ze situací, že dítě mít nebude.

Po čtyřech měsících intenzivní detoxikace se dostavily znovu měsíčky, po dobu 14 dní, byly velmi silné. Od této doby se menstruace ustálila, měla ji pravidelně a bez bolestí břicha.

VYBRALA: 1. IMUNITAS, 2.URINALIS, 3.DONIS, 4.COR HELP, 5.URINO HELP, 6.CHLAMYDI, 7.GYNODREN, 8.METABOLIS, 9.ONMOOMOM, 10.REGULAR, 11.NOBACTER, 12.UVER HELP, 13.RESPI HELP, 14.STRESON, 15.COUDREN, ATD...

Po pěti měsících detoxikace, při které jsem současně detoxikoval jejího manžela, který začal s detoxikací později, protože neměl důvěru v naši metodu, byl také plný CHLAMYDIÍ a CHŘIPKOVÝCH VIRŮ v urogenitální oblasti. Přišli za mnou oba celý rozzáření, že je paní v jiném stavu a to přirozenou cestou. Před pár týdny porodila naprosto zdravou holčičku.

TĚCHTO PŘÍKLADŮ MÁM S PRAXE VÍCE:

C) Další častou otázkou je, zda detoxikovat staré lidi?

 

Tato otázka je trochu složitá. Já jsem se při své praxi setkal se situací, kdy senioři mají nějaké drobné zátěže, ale na celkový stav nemají vcelku žádný dopad. Většina z nich patří do skupiny, kteří zažili II. světovou válku. U těchto lidí vůbec nepůsobí STRES!!. Proto je vcelku většina bezstarostná, jezdí na zájezdy, pracují na zahrádkách, starají se o vnoučata.

Tento typ detoxikuji jen velmi zřídka!! Jsem přesvědčen, že jakýkoliv pokus o zlepšení stavu by mohlo způsobit asi rozladění jejich jemného harmonického nastavení.

Další skupinou jsou lidé v kontaktu s různými stádii onkologie. Zde je velice složité určit do které skupiny, kdo patří. Jiná situace je u lidí, kteří již prošli určitou skupinou terapií, a tudíž znají svůj zdravotní stav a nehrozí u nich proto stres, který může vyvolat zjištění této diagnózy.

Pro ilustraci pár detoxikačních příběhů za všechny :

Pseudo - EPILEPSIE u dětí:

 

Během mé dlouholeté praxe se vyskytlo již mnoho zajímavých kauz, o kterých by se dalo psát, ale není to vůbec lehké. Obdivuji literární potenciál pana doktora Jonáše a pana inženýra Jelínka. Já sám mám raději mluvené slovo. No to by snad na úvod mohlo stačit.

Případ, který bych vám chtěl trochu podrobněji popsat, se týká problematiky epilepsie u dětí.

Tato diagnóza je dnes asi více frekventovaná než dříve, alespoň v mé poradně se objevuje poměrně často. Základním problémem epilepsie u dětí je, podle mého názoru, rozpoznat objektivně zda se vůbec jedná o epilepsii jako takovou, nebo zda se jedná o jiná onemocnění. V mnoha případech se v lékařské praxi tyto příznaky pokusně začnou řešit antiepileptickýmy léky a teprve podle reakcí na tuto léčbu se stanový další postup. Ne vždy se, ale musí jednat o epilepsii a dítě vystavené těmto lékům, může být velice negativně ovlivněno. Například, je více spavé, hůře prospívá ve vývoji, nekomunikuje.

Na případu dvojčat Anežky a Elišky bych vám chtěl popsat, jaký byl průběh při diagnostikování podezření na epilepsii a dále vám předložit výsledek asi tříleté detoxikační terapie.

Rodiče přišli do poradny v roce 2005 na doporučení jednoho z lékařů, který se podílel na léčbě dvojčat. Jako jediný měl dojem, že se u děvčat nemusí jednat o čistou epilepsii, ale že je možná ještě i jiná diagnóza. Opíral se o výsledky kontrolních vyšetření, která jasně ukazovala odchylky od běžného standartu epilepsie, a dále se začali u dvojčat objevovat i drobné rozdíly v projevech nemoci. Některý z jeho pacientů mu prý řekl o metodě pana doktora Jonáše, která je prý schopna vytestovat příčinu těchto problémů u děvčat. Po příchodu ke mně do poradny, jsme spolu s rodiči probrali dosavadní léčbu a provedli jsme přeměření. Je potřebné ještě popsat, jaký byl první dojem z děvčat, když jsem je viděl poprvé. Obě děvčata rodiče donesla na rukách, velice apatická, velice špatně komunikovala. Frekvence epileptických komat byl i dva ataky během jednoho týdne. Spouštělo je nahodile cokoliv.

Po prvním přeměření jsem u Elišky zjistil velký problém s alergii na mléko a lepek. Tyto alergie se velice silně projektovaly do vegetativního nervového systému. Její komatické stavy byly doprovázeny i zvracením. U Anežky jsem naměřil vývojové vady v CNS, nedostatek Fe,O a vitamínů řady B. Anežce antiepileptická léčba také více nevyhovovala. Dost často ji také bolela hlava, byla neustále ospalá, odmítala tekutiny.

Obě děti měly naměřenu zátěž léky. Eliška FSME a Anežka Borélie.

Při měření rodičů jsem zjistil, že i otec má problém s metabolismem lepku a máma, problém se železem (byla během těhotenství chudokrevná), byla i hodně často unavená, též jsem zjistil přítomnost FSME a Borélie, bolívala ji často hlava.

Rodičům jsem doporučil, aby u Elišky vysadily mouku a mléko. U Anežky jsem doporučil kontrolovat přísun tekutin.

Předepsal jsem- Elišce : Gli-Glu, Metabex, VelienDren,Vegeton a Anežce: Fatig, Cránium, Urino Dren, Neuro Dren.

Dále jsem poslal lékaři, který děti ke mně poslal, výsledek naměřených zátěží a poprosil jsem jej o zvážení léčebných postupů ze strany klasické medicíny v souvislosti s naměřenými zátěžemi a též jsem doporučil, aby zvážil odeslání všech na genetiku, protože doposud nebylo toto vyšetření děláno.

Ošetřující lékař byl velice vstřícný a doporučil postupně a pod dohledem snižovat dávky antiseptik. Odeslal rodinu i na genetiku.

Dvojčata přišla po osmi týdnech užívání detoxikačních preparátů na kontrolu a velice mne překvapilo, že holky byly sice stále unavené, ale usmívali se a celkem živě se zajímali o dění v ordinaci. Rodiče mi hned ve dveřích hlásili, že za dobu co jsme se neviděli, neměly děvčata žádný další silný atak, a když tak velice slabý. Také se prý potvrdila alergie na lepek a mléko u Elišky. Anežka zase opravdu měla potvrzený výrazný nedostatek Fe a kyslíku s přímým dopadem na vývoj CNS. Lékař doporučil další detoxikaci ale s tím, že se bude každý další krok nejdříve konzultovat, protože má velký zájem o tuto metodu a její možnosti při diagnostikování a následný terapeutický dopad na organismus. Prozatímní zlepšení stavu ho cekem překvapilo.

Postupně jsme se dostali do situace, že není potřeba užívat žádná epileptika a též se postupně potvrdila teorie pana doktora, že se nemusí jednat o epilepsii jako takovou, ale že příčiny mohou být i jinde. U Elišky pozdější vyšetření epilepsii vyloučila úplně a u Anežky jsou epileptické stopy velice nevýrazné. Od doby kdy se začalo s tímto způsobem terapie, se již nedostavil ani jeden epileptický záchvat.

Eliška musí prozatím i nadále dodržovat omezení lepku a mléka. Jinak neužívá žádné léky.

Anežka v současné době chodí na kyslíkové terapie, bere přírodní preparáty, které obsahují Fe a vitamíny řady B.

Obě dnes chodí do speciální školy, kde se jim daří celkem bez problémů zvládat učivo a hlavně se dokáží dostatečně soustředit. Je však nutné říci, že jsou trochu opožděnější ve vývoji, ale lékař připouští, možnost se domnívat, že u Elišky se vývoj výrazně zkomplikoval nevhodně nasazenou antiepileptickou léčbou a u obou dívek se potvrdila vrozená zátěž Borelií.

Závěrem chci říct, že v dnešní době se vyskytuje v celé populaci celkem silná toxická zátěž glutenem, mlékem. Oba tyto toxiny jsou velice agresivní ve vztahu k nervovému systému a dokáží velice silně ovlivnit i celkový vývoj dítěte a svými vedlejšími projevy se mohou projevovat jako epilepsie, a nebo jiné neurologické nemoci. Pro zdravý vývoj CNS je nezbytný dostatek Fe, O, B vitamínů, tekutin, kvalitní metabolismus, trávení a vstřebávání v oblasti zažívacího traktu. Jakékoliv nestandarty mohou vést k závažným poškozením buněk zejména v období vývoje. Pro tyto výše uvedené důvody je podle mne velice důležité velice brzy stanovit přesný důvod problému a nastavit řešení co nejšetrněji ve vztahu k tak malému klientovi. Též je velice důležité v případě chudekrovnosti, či jiných zdravotních problémů u budoucích rodičů preventivně detoxikací vytvořit co nejlepší podmínky pro samotné těhotenství již v období výrazně před počátkem snahy o vlastní početí potomka. Tím se dají případné vrozené komplikace u dětí eliminovat na co nejmenší míru.

Při detoxikační terapii je velice důležité nedat na první dojem,ale opravdu velice cíleně a podrobně se ponořit do měření a snažit se o co nejpřesnější stanovení příčiny, pod heslem ,, Nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Nebojte se jít do jakéhokoliv problému, nebojte se, že to nepůjde. Teprve čas a pečlivá práce vám ukáže jak jste byli úspěšní. Přeji vám hodně úspěchů ve vaší práci a těším se na vás při násleších v poradnách u nás v Brně a na tématických seminářích, které opět začnou probíhat.

 

Slečna Lenka

29 let.

Přišla do ordinace pro dlouhodobé problémy s průjmy a pro náhlý úbytek váhy.

Po základním proměření jsem zjistil:autoalergie, imunitní slabost, bakteriální zátěž, žaludek, dvanácterník, tlusté střevo. Hlavním ukazatelem těchto problémů byl stres a helikobakter.

Na první detoxikační sadu jsem použil: A-IMUNITAS, A-COLONUM, A-CAPITULIS. Snížila se únava, zastavil se průjem, přetrvávaly křeče ve střevech, zejména na pravé straně.

Dále jsem podal: A-SOLIS, SUPERTOX.

Při další kontrole jsem doporučil zvýšit pitný režim z důvodu celkové dehydratace organismu po předešlých průjmech.

Dále jsem doporučil ledvinovou a střevní kůru.

Na další měsíc dostala: A-URINÁLIS, A-METABOLIS, čaj RIŇOSAN.

Při další kontrole již neudávala žádné zásadní problémy, ale stále si stěžovala na občasné nevolnosti po některém jídle.

Provedli jsme první jaterní kůru. Snášela ji velmi dobře. Vyšlo nespočet koprolitů a hlenů. Došlo k velké úlevě v zažívacím traktu. Dostala: LAXA-HELP (na dva měsíce). Dále: LIVER-HELP, ANTI-ANTI B, HELICOB, opět na dva měsíce.

Při poslední návštěvě dne 14.4.04, byla velice spokojená a usměvavá, přibrala pět kilo, našla si novou práci a začala opět chodit do společnosti. Vzhledem ke skutečnosti, že ještě stále některé potraviny ji dělají drobné problémy, podal jsem ji proto přípravek WL-HELP a doporučil další jaterní kůru. Na kontrolu je objednána po prázdninách. V současné době lze její zdravotní stav hodnotit jako stabilizovaný bez dalších komplikací. Tato základní detoxikace trvala devět měsíců.

Pani Věra

47 let

Tato pani ke mně přišla s častými bolestmi hlavy, zhoršující se zrakem a skoro 3/4 roku zastavenou menstruací.

Sama uvedla, že byla asi před dvěma lety léčena na borélii. Při měření jsem našel IL v hypofýze a očním nervu, která obsahovala borélii. Po první řadě preparátů došlo k odstranění bolesti hlavy. Po druhé řadě, která obsahovala mimo jiné MIND HELP, došlo k bouřlivé reakci. Došlo k otokům očních víček a vyražení velkého počtu vodových puchýřků v oblasti očí. Pani pracuje v lékárně, v nemocnici. Kolegové ji zrazovali, ať zanechá detoxikace a jde raději na kožní. Dále ji doporučili studené obklady, tyto způsobily, že se otoky ještě zvýraznily. Přesně tak jak říkal pan MUDr. JONÁŠ, že když se provede náhlé ochlazení, dostaví se šok, který má za následek ještě větší oslabení imunitního systému. Pak ji v lékárně doporučili mast na zklidnění. Otoky v různých stádiích pokračovaly dále. Nasadil jsem čaj MEDISANA a doporučil čajové směsy na obklady.

Např.: 10g šalvěje

10g jitrocele

10g světlíku

1/2 lžíce bylin na 2/3 šálku vařící vody. Používáme k teplým obkladům 3-5x denně.

Nebo :

10g světlíku 10g květ měsíčku

10g heřmánek 10g květ chrpy

1 lžíce bylin na šálek vařící vody. Obklady po dobu 10-20 minut několikrát za den.

 

Pani udala, že po obkladech a koupelích očí v borové vodě otoky ustoupily, ale oči zůstaly na víčkách suché a velice svědily. Začala opětovně aplikovat mast určenou lékařkou. Otoky se opět vrátily v plné síle. Pani Věra už byla zoufalá. Telefonicky jsme se domluvili na přeměření. Pani přišla za týden a zářila. Oči byly čisté.

Moje první otázka byla,,CO SE STALO?'Tato pani musela odjet na čtyři dny na školení a zapomněla si doma mast. Za dva dny otoky ustoupily a pani sloupla z víček souvislou vrstvu připomínající hadí kůži. Za dva dny jí ustala bolest hlavy a dostala menstruaci. Tuto má i na dále pravidelně. Při kontrolním měření byly hypofýza i oční nerv bez IL i borélie. V detoxikaci i nadále pokračuje.

PAN JAN

72 let

 

Do ordinace se dostavil pro hyperinzulinemii.

 

U tohoto pána dlouhodobě přetrvával nedostatečný pitný režim, časté virózy, zvýšená únava, zažívací problémy, větší nárůst hmotnosti, cholesterol.

Při první návštěvě jsem mu podal: A IMUNITAS, A METABOLIS a doporučil mu zvednout pitný režim, vzhledem k váze, alespoň na 2,5l za den.

Při druhé kontrole udal, že má pocit mírného zlepšení v oblasti únavy. Dále dostal: A URINÁLIS, A SOLIS,BETAVITAL a čaj TAHUARI. Po této sadě si posteskl nad velmi častým nutkáním na malou. Dále dostal: LIVER HELP, PROSTA HELP. Při následné kontrole si pochvaloval ústup problémů s častým močením, ale začaly mu troch otékat nárty a ozvaly se bolesti kyčelních kloubů, které míval asi tak před deseti lety. Dostal: REGULACI KM, JOINT HELP, PASUCHACA. Dále PULMODREN, MEŽIV T. Po vybrání těchto preparátů došlo ke zlepšení hodnot cukru, zmizely otoky končetin, zlepšilo se trávení, snížila se únava, jen se občas dostavila mírná bolest hlavy. Vzhledem k požadavku o redukci hmotnosti dostal preparáty: MIND HELP, VENADREN, ACHOLEST, MCT olej. Při následné kontrole, hned při příchodu, hlásil dvě kila z váhy dolu. Cukrovka i cholesterol se opět snížily. Dostal dále: LECITIN, MCT olej, WL HELP, WOJNAR - čaj při cukrovce. Redukce váhy dosáhla devíti kil. Přestal brát prášky na cukrovku, zlepšila se psychika, krevní tlak se stabilizoval na 130/85 a 75 tepů. Přestaly ho bolet nohy, začal opět dělat na zahrádce a chodit na procházky. Dostal: LECITIN, WL HELP, AKUGRIP. Prozatím se detoxikoval 13 měsíců. Dále bude docházet na pravidelné kontroly a i nadále bude pracovat na stabilizaci váhy a celkového zdravotního stavu

Se kterými preparáty máte nejlepší zkušenosti ?

S preparáty celé detoxikační řady mám velice dobré zkušenosti. Vzhledem k tomu,že mám možnost pracovat v ordinaci na centru ECC v Brně využívám velice rád všechny preparáty,které máme k dispozici.

Preparáty řady ABÉLIA,JOALIS či řada BAMBI jsou základním detoxikačním prvkem, kterým začínám.

Velice rád používám i řadu Help, která mi pomáhá při práci s INFEKČNÍMI LOŽISKY, například MIND HELP je pro detoxikaci CNS nenahraditelný. Pomocí preparátů řady HELP si i testuji primární orgán detoxikačního postupu vyplívající ze závislosti na pentagramu. Protože se jako rehabilitační pracovník zabývám zejména problémy chronických stavů v pohybovém aparátu a jejich vliv na související orgány, následně i jejich souvislosti při neplodnosti, jsou velmi účinné preparáty drenážního tipu, často v kombinaci s PERUÁNSKÝMI čaji. Při problémech s klouby používám rád a úspěšně ARTI-DREN, JOINT HELP, URINO HELP, URINO- DREN, mezi důležité řadím i balíčkové sady. Například Psychoharmoni, Bioharmoni, atd.. Velice nepostradatelné jsou i výživové preparáty s klíči Vitatone, Vitavite a Minemax.

 

 

Více o mně

Jakeš Pavel najdete?

:Adresa specialisty: Vodní 16, Brno, 60200

Další poradci ve vaší blízkosti

Body Centrum v Brně

Specialista na detoxikační medicínu

Profil

Buchtelová Ivana

Specialista na detoxikační medicínu

Profil

Machová Martina

Specialista na detoxikační medicínu

Profil

Jste zde poprvé?

Pro seznámení s metodou C.I.C. doporučujeme sekci Metoda.

Více...

Novinky

Novinky e-mailem