Joalis - detoxikační medicína

Přehled certifikovaných center

Zpět na přehled

Šimůnková Hana, Ing.

Ing. Šimůnková Hana - APCM poradna

Specialista na detoxikační medicínu

  • Hlavní 62
  • Praha
  • 14100

Mapa

Kontaktní formulář

*Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

Zavolejte mi

Vyplňte Vaše telefonní číslo a my vám zavoláme

Popis

Jak a kdy jste se dostala k detoxikační medicíně ?

Vždy jsem se zajímala o přírodní možnosti a produkty, které souvisejí se zdravím člověka, ale až setkání s MUDr. Josefem Jonášem a s jeho informační medicínou mi pomohlo pochopit mnohé z fungování lidského těla. Tato metoda mě oslovila nejen svou komplexností a logikou, ale i propojením mezi starou čínskou medicínou a novými poznatky z moderní doby. A to vše bez vedlejších, zdraví škodlivých účinků na lidské tělo! Metoda v sobě spojuje vše, co ke své práci potřebuji - pohled na člověka z hlediska komplexního, celostního. Navíc bere ohled na fyzické i psychické zátěže. Proto jsem této metodě věrná již od roku…

Jak a kdy jste se dostala k detoxikační medicíně ?

Vždy jsem se zajímala o přírodní možnosti a produkty, které souvisejí se zdravím člověka, ale až setkání s MUDr. Josefem Jonášem a s jeho informační medicínou mi pomohlo pochopit mnohé z fungování lidského těla. Tato metoda mě oslovila nejen svou komplexností a logikou, ale i propojením mezi starou čínskou medicínou a novými poznatky z moderní doby. A to vše bez vedlejších, zdraví škodlivých účinků na lidské tělo! Metoda v sobě spojuje vše, co ke své práci potřebuji - pohled na člověka z hlediska komplexního, celostního. Navíc bere ohled na fyzické i psychické zátěže. Proto jsem této metodě věrná již od roku 2000, tedy téměř od jejího zrodu, a raduji se z jejího neustálého vývoje.

Psychická rovnováha je základem zdraví. Z tohoto důvodu se spolu s metodou MUDr. Jonáše zabývám i metodou kineziologického odblokování psychických bloků. Každý člověk si nese životem některá traumata a mnohdy ani neví, že je má zapsána hluboko v podvědomí. Tato traumata pak ovlivňují jeho chování.

Pro doplnění mé práce používám peruánské čaje a zelené potraviny pro výživu těla.

V čem vidíte klady detoxikační medicíny ve srovnání s medicínou klasickou ?

Klasická medicína je nenahraditelná v oblasti akutních onemocnění a úrazů. V oblasti chronických onemocnění a prevence však za přírodní medicínou pokulhává. Proč? Velice málo pracuje s psychikou člověka, která je pro vznik onemocnění zásadní, neřeší problematiku ložisek, která mají význam pro rozvoj chronických onemocnění, nezabývá se výživou člověka při nemoci. Prevence je prakticky zanedbatelná, je to spíše jenom zjištění, jestli děláme prevenci správně. Příklad: mamograf jen zjišťuje, jestli máme nádor, ale neřeší, co jsme udělali pro to, abychom ho neměli. Nebráním se spolupráci s klasickou medicínou, která je nezastupitelná v akutním ohrožení života. Nemám ale ráda označení alternativní medicína, protože přírodní medicína není alternativou, ale samostatnou jednotkou, která může s klasickou medicínou velmi dobře spolupracovat.

Ze kterých případů jste měla největší pocit radosti a uspokojení ?

Vždy mě potěší jakékoliv zlepšení u lidí, kterým klasická medicína řekla, že se musí se svými problémy smířit. Sem patří např. únavové syndromy, astma, alergie nebo bolesti, které jsou (prý) přiměřené věku takto postižených lidí. Radost mi dělá každý krůček ke zlepšení zdraví, ale snad nejvíc oceňuji to, že detoxikovaný člověk najde sílu něco změnit i ve svém soukromém životě - zlepší se mu psychika, sebevědomí, urovná si vztahy apod.

Se kterými preparáty máte nejlepší zkušenosti ?

Preparáty používám dle potřeby a v širokém sortimentu. Na začátku vždy kombinuji přípravky na psychiku - Emoce, Streson, No Degen a MinDren s ostatními preparáty. Podle výsledku měření pak dávám preparáty na jednotlivé orgány. Starám se i o řízení těla -preparáty Cranium, Hypotal a jiné. Důležitý je lymfatický systém, tedy Lymfatex. Z novějších se mi velice osvědčil Mezeg. Každý člověk je jiný, s jinými zátěžemi a jinou psychikou. Nejdůležitější je vždy vytvořit vhodnou kombinaci, ušitou na míru konkrétního člověka a konkrétního problému.

Více o mně

Ing. Šimůnková Hana - APCM poradna najdete?

:Adresa specialisty: Hlavní 62, Praha, 14100

Další poradci ve vaší blízkosti

Hložková Jitka

Specialista na detoxikační medicínu

Profil

Libánský Oldřich

Specialista na detoxikační medicínu

Profil

Jste zde poprvé?

Pro seznámení s metodou C.I.C. doporučujeme sekci Metoda.

Více...

Novinky

Novinky e-mailem