Joalis - detoxikační medicína

Přehled osvědčených center

Zpět na přehled

Chmurovičová Olga Mgr.

Mgr. Olga Chmurovičová

Specialista na detoxikační medicínu

  • třída 1. máje 519
  • Břeclav
  • 69141

Mapa

Kontaktní formulář

*Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

Zavolejte mi

Vyplňte Vaše telefonní číslo a my vám zavoláme

Popis

Jak a kdy jste se dostala k detoxikační medicíně?

Stejně jako většina terapeutů – díky zdravotním potížím své rodiny a svým vlastním. Všechny mé děti se motaly v nekonečném kolotoči infekčních nemocí dýchacího a střevního traktu. „Žlutá rýma“, chronické zahlenění a opakující se bolesti břicha nás provázely celý rok. Antibiotika střídala antibiotika. Sama jsem se dlouhé roky potýkala s těžkým únavovým syndromem, srdečními arytmiemi, bolestmi žaludku i kloubů, depresí... Pak mi bylo 40let, ale já se cítila na 80. Modlila jsem se, abych se dožila alespoň padesáti, než moje nejmladší dcera povyroste. Musím se přiznat, že kdybych neměla…

Jak a kdy jste se dostala k detoxikační medicíně?

Stejně jako většina terapeutů – díky zdravotním potížím své rodiny a svým vlastním. Všechny mé děti se motaly v nekonečném kolotoči infekčních nemocí dýchacího a střevního traktu. „Žlutá rýma“, chronické zahlenění a opakující se bolesti břicha nás provázely celý rok. Antibiotika střídala antibiotika. Sama jsem se dlouhé roky potýkala s těžkým únavovým syndromem, srdečními arytmiemi, bolestmi žaludku i kloubů, depresí... Pak mi bylo 40let, ale já se cítila na 80. Modlila jsem se, abych se dožila alespoň padesáti, než moje nejmladší dcera povyroste. Musím se přiznat, že kdybych neměla tak malé děti, asi bych to vzdala. Ale takhle jsem hledala řešení, jak pomoci jim i sobě.
     Dlouhé roky nám velmi pomáhala homeopatie. Ale nestačilo to. Až když jsem díky informacím z knih dr. Jonáše začala vyřazovat určité potraviny z našeho jídelníčku – bílý cukr a hlavně pšenici a mléko, začalo se vše obracet k lepšímu. Podstoupili jsme první detoxikační kůry pomocí preparátů Joalis ... a já si brzy uvědomila, že tak dobře mi nebylo ani ve 20letech. Moje potíže pozvolna mizely. I stav mých dětí se postupně lepšil a dnes zvládají nekonečný nápor viróz a chřipkových epidemií neporovnatelně lépe. Po chronickém zahlenění ani památky.
     Detoxikace mne tak oslovila, že jsem se okamžitě přihlásila na první kurz. Následovaly roky studia a rozhodnutí věnovat se detoxikaci profesionálně. Ráda bych zprostředkovala i ostatním lidem to, co jsem sama poznala. Že návrat ke zdraví a spokojenějšímu životu je možný. Záleží jen na nás.

V čem vidíte klady detoxikační medicíny ve srovnání s medicínou klasickou?

 

Jsem původní profesí lékárník, takže srovnávat mohu vcelku objektivně. Co mě klasická medicína nenaučila, či v lepším případě jen naznačila, jsou příčiny nemocí. Nemoci a symptomy pro ni znamenají izolované potíže, které v zásadě potlačuje. Někdy je to zapotřebí. Všem svým klientů říkám, že k lékům se nesmíme otáčet zády. Správně použité léky dovedou i zachraňovat životy. Ale osobně si myslím, že se je medicína stále nenaučila používat. Proto už nepracuji v lékárně. Nedokázala jsem se přenést přes vědomí, že velká část léčiv, která mi projde pod rukama, pacientům nepomůže, nebo jim dokonce v dlouhodobém horizontu uškodí.
     Detoxikační medicína se nesnaží potlačovat celou škálu příznaků, ale nalézt jejich společné příčiny a ty pak pomáhá odstraňovat. Dala mi odpovědi na otázky, které mi klasická zodpovědět nedokázala. Naučila mne vnímat člověka jako celek. Nemoci a příznaky pro mne teď znamenají jen indicie, ze kterých si jako puzzle skládám obraz příčin a důsledků. Vnímám je jako signály těla, kterými nám hlásí: „Tady máš problém. Tady něco změň.“
     Jsem přesvědčená, že se detoxikační medicína časem stane nedílnou, ba klíčovou součástí medicínského systému, a že informační preparáty se zařadí k lékům a skalpelům do arzenálu pro boj s nemocemi, aby mělo lidstvo šanci přežít vlastní civilizační výdobytky. Tak, jak jsme se naučili zvládat infekční epidemie pomocí vnější hygieny, budeme se muset naučit pravidelně praktikovat hygienu vnitřní, abychom ustáli nápor epidemií civilizačních chorob. Vnitřní očista se brzy stane stejnou samozřejmostí jako čištění zubů.

 

Ze kterých případů jste měla největší pocit radosti a uspokojení?

Vzpomínám na mladou paní, která roky trpěla na záněty močového měchýře. Antibiotika byly součástí jejího života, ale nic nepomáhalo. Už první detoxikační kůra problém vyřešila, bolesti zmizely a sama se cítila mnohem klidnější. Vlastně si až po dobrání kůry uvědomila, jak moc ji neustálý stres ovlivňoval.
     Samozřejmě, že ne vždy se potíže vyřeší takhle rychle. Většinou je zapotřebí očistit tělo krok za krokem od vícero příčin a to chvíli trvá. Dalo by se říct, že čím déle má člověk určitý zdravotní problém, tím déle se ho zbavuje. Lepší je nic neodkládat a potíže řešit co nejdříve. Například mne navštívil starší pán s akutními bolestmi žaludku. Řadu dní se nemohl ani najíst, i když lékařská vyšetření příčinu neprokázala. Detoxikace pomohla od bolestí do deseti dnů a dotyčný pán se od té doby detoxikuje pravidelně.
     I z toho důvodu je vhodné s detoxikací začít už v dětském věku, dokud jsou zdravotní potíže ve svých počátcích. Anebo – ideálně – detoxikovat maminku ještě před početím dítěte. Mnoho toxických látek umí přejít z matky na plod a negativně nového človíčka ovlivnit.

 

Se kterými preparáty máte nejlepší zkušenosti?

Jednoznační favorité jsou preparáty na psychiku, hlavně Streson, Emoce a Nodegen. Většina lidí si už ani neuvědomuje, v jakém stresu a emočním napětí žije, protože je tyto pocity provázejí dlouhé roky. Ale každá nemoc má svůj, jak se dnes odborně říká, psychosomatický základ a právě stres a emoční vlivy jsou hlavními spouštěči všech potíží.
     Často používám preparáty na nervový systém, obzvláště Mezeg a dobré zkušenosti mám i s preparáty Cranium, MiHerb, EmoDren... Logicky, protože pokud je narušené řídící centrum, pak v těle pořádně nefunguje nic. Ale užívám přirozeně i preparáty na základní orgány, dreny i komplexy. Velmi ráda mám např. preparát ColiDren určený na očistu střeva. Kromě zmíněné psychiky je to právě potrava a stav trávicího traktu, které mají obrovský vliv na celkový zdravotní stav.
     Každý z preparátů má svůj význam, ale sám o sobě dokáže pomoci jen částečně. Je důležité použít je ve správné kombinaci, pak dovedou odvést někdy neuvěřitelný kus práce, zvláště, když poněkud přehodnotíme svůj životní styl.
    Často slýchám od lidí kolem sebe: „Mě už prý nic nepomůže, s tím už musím nějak dožít.“ A nevěří mým slovům, že zlepšení je možné v každém věku a u každého problému. Jsme tak nějak naučení, že ke stáří patří nemoci a bolest, a k dětství pláč, angíny a píchaná ouška. Nemusí to být pravda. Jen je třeba něco ve svém životě změnit a něco pochopit. Sama jsem něco málo změnila a hodně pochopila. Svou poradnu jsem poněkud hravě pojmenovala DETO, a to je moje odpověď pro všechny, kdo nevěří ve zlepšení: „ Jde to! Záleží jen na vás. Vaše zdraví je jen ve vašich rukou.“

 

Více o mně

Mgr. Olga Chmurovičová najdete?

:Adresa specialisty: třída 1. máje 519, Břeclav, 69141

Jste zde poprvé?

Pro seznámení s metodou C.I.C. doporučujeme sekci Metoda.

Více...

Novinky

Novinky e-mailem