Slezina může za věčné přejídání

Babinet.cz, 5. 10. 2015

Slezina je orgán zdánlivě nepotřebný. Pokud je z těla odebrána, například po autohavárii, může člověk bez větších omezení dál zcela normálně žít. Přesto může být slezina příčinnou mnoha onemocnění. Jak si to vysvětlit?

Logika detoxikační nauky a informační metody je odlišná. Slezina plní v organismu řadu důležitých funkcí, podílí se na krvetvorbě a je důležitým imunitním orgánem. Má mnoho společného s lymfatickou tkání, tedy také s mandlemi. Zdravá a toxinů zbavená slezina přispívá k vitalitě a fyzické síle člověka. A naopak, přítomnost toxinů ovlivňuje nejen chod samotné sleziny, ale také s ní souvisejících orgánů, což ostatně pozorovali už starověcí lékaři. Zbavit se toxinů ve slezině znamená tedy zbavit se řady zdravotních problémů.

Slezina je v rezonanci s pocity pozdního léta, tedy doby, kdy úroda dozrává, ovoce sládne a je připravené k ochutnání. S obdobím dožínek, lidových slavností a vinobraní. Slezina je totiž charakteristická právě tím, že vzbuzuje chuť na vše, co je sladké.

Podle starověkých mudrců ovlivňuje slezina svými toxiny další orgány a pochody v organismu, například peristaltiku zažívací trubice, lymfatický systém, činnost žaludku a slinivky břišní, sílu ve svalech, příjem potravy závislý na hladině glukózy v krvi, hormonální systém a další. Vzhledem k tomu, že souvisí i s hypofýzou, řídí v organismu také nejrůznější neurohormonální procesy. Vyčistit slezinu a orgány okruhu sleziny znamená obnovit samoregulující program, který má mimo jiné za úkol řídit v lidském těle látkovou výměnu.